Toshiba Libretto 100CT

Stav: odloženo

Začátek: březen 2022

Mininotebook z 90. let, který je opravdu hodně miniaturní. Můj kus byl víceméně na součástky - vadný displej, chybějící disk atd. Nemám k němu dokovací stanici, abych vyzkoušel externí monitor. Po rozebrání bohužel zjištěno, že displej je neopravitelný. V plánu jsem měl jako zálohu, pokud by to tak bylo, přestavět ho na moderní stroj.

Původně mělo být nové srdce LattePanda 3 Delta a nový dotykový displej. Klávesnice a joystick přes Arduino integrované v Pandě. Výměna článků v baterii a vlastní napájecí okruh. Bohužel po rozebrání uvnitř není dostatek místa na SBC + podpůrnou elektroniku, alespoň ne bez podstatného rozsekání šasi. A i to by šlo hodně těžko, protože plasty jsou po pár desítkách let hodně zkřehlé. Taky by byl problém s protažením signálů k displeji při zachování elektroniky co už je ve víku, a pár dalších drobností.

Zatím tedy odloženo - bude potřeba sehnat ještě o něco menší SBC, pokudmožno s integrovaným řízením nabíjení atd. Nemám úplně zájem v tomhle stroji používat ARM a pokud vím tak nic menšího na x86 platformě momentálně neexistuje, takže na neurčito.